Якщо людина може піти від вас, то доля ніколи не покине

Більшість ситуацій, особливо складних, ми проживаємо почуттями, емоціями, інколи важко налаштуватися на позитивний лад, коли здається, що всі і все проти нас.  

Зазвичай великого болю нашій душі завдає розставання з коханою людиною. Ще жоден психотерапевт не винайшов методику, яка б допомогла без шрамів пережити цю ситуацію. Всі сходяться на одній думці: “Це потрібно пережити”.

Звичайно, сеанси психотерапії допоможуть краще розібратися у власних почуттях, зробити правильні висновки та не наробити дурниць, однак вони не зможуть забрати іскру кохання з нашої душі. Вона спалахує та згасає самостійно, ніхто не може вплинути цей процес.

Спершу ми закохуємося в людину й відчуваємо “сліпу любов”. На цьому етапі ми просто літаємо в небі й дивимося на партнера через рожеві окуляри. Відчуваємо цю неймовірну біохімію, коли здається, що серце от-от й вискочить з грудей. Коли стихають пристрасті, можливі два розвитки подій: або це кохання переростає в “зрячу” любов, або ж ви просто розстаєтеся.

Давайте детальніше поговоримо про наступний етап стосунків, а саме “зрячу любов”.

Подруга моєї матері прожила з чоловік протягом 12 років, здавалося, що шлюб дійсно щасливий. З часом чоловік почав частіше ходити до сусідки “лагодити крани”, згодом він зібрав свої речі і переїхав до  нового кохання. Мамина подруга була дуже розчарована, однак їй вдалося відпустити його. 

Що ж у її випадку означало відпустити? Вона просто викреслила його зі свого життя психологічно, внутрішньо, економічно – на всіх рівнях. Я її питав: «Ірино Петрівно, як це вам вдалося?» Вона сказала: «Ця людина зробила мене щасливою на цілих 15 років. І мені цього достатньо. Якщо зараз для нього важливо бути щасливим не так, як я розумію, а так, як розуміє і хоче він, нехай буде так. Я все одно буду вдячна йому за те, що він уже дав мені».

Тоді я задумався, хіба не в цьому полягає сенс “зрячої” любові? Коли ми розуміємо, що не можливо прив’язати до себе людину, якій на нас байдуже. Не потрібно вдаватися до маніпуляцій та хитрощів.

Справжня любов вміє відпускати.

Дуже часто ми, хоча і розуміємо, що не підходимо один одному, продовжуємо любити. Люди в такі моменти часто переконують себе, що цим стосункам потрібно ще часу чи досвіду, але все одно нічого не складається. Любов не завжди перемагає. Може зараз невідповідний час, може у вас різні цілі. Хай там як, тобі потрібно прийняти реальність, що іноді ми просто не можемо бути з тими, кого любимо.

Велика мудрість полягає в тому, щоб зуміти відпустити вчасно, старання зберегти те, чого насправді немає, може принести ще більше болю. Інколи ми надто зациклюємося на розставанні, прирівнюємо його з кінцем нашого життя. Змиріться з ситуацією і зрозумійте, якщо людина іде з нашого життя, значить саме це і є тим, що нам потрібно. Не лягайте та не прокидайтеся з думками, що ви зробили щось не так: не те сказали, не туди пішли – все це зараз не має сенсу. Пробачте власні помилки, адже час не повернеш назад. Не будьте одержимі тим, що могло б бути. Це нічого не змінить.

Головне, не втрачати оптимізму та зрозуміти: якщо кохана людина від вас може піти, то ваша доля від вас не піде. А якщо хтось пішов з вашого життя, значить це не ваша доля. 

Ви згодні з думкою автора?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: