Як швидко і легко вкласти дитину спати: корисні поради

Саме сон розділяє малюка з його матір’ю, а лише поруч з нею він відчуває себе в безпеці. Дитина росте, тому потрібно вчасно відділити її від матері. Малюк повинен розуміти, що мама завжди є десь поруч, навіть якщо він не обіймає її, не відчуває дотиків. Потрібно подарувати дитині відчуття безпеки, навіть якщо поруч немає рідних, тоді малюк швидше відокремиться від матері й зможе спати окремо.

Що ми тут можемо зробити?

Компенсувати відсутність матері можна за допомогою різних способів. Тут йде відчуття небезпеки на базовому рівні – дитина не має прямого контакту з матір’ю. В такому випадку спробуємо створити присутність близької людини за допомогою інших відчуттів: можна увімкнути запис голосу матері, яка співає колискову, й включати малюкові, коли він вже в напівдрімоті, засинає.

Також хорошим варіантом є запах матері. Дитина буде відчувати себе прив’язаною до дорослих, якщо буде мати щось схоже. Так можна купити однакові нічні сорочки або піжами, тоді в малюка виникне відчуття невидимого звязку з матір’ю. 

Спробуйте глянути на сон не з погляду розриву між мамою та дитиною, а навпаки – кроком до нового рівня близькості. Адже так малюк навіть за відсутності батьків буде відчувати їхню присутність, розумітиме, що матір чи батько завжди поруч, навіть якщо він їх не бачить. 

Ви раніше помічали, що діти без проблем засинають – перед Новим роком і Днем народження? Вони намагаються пошвидше лягти спати й роблять це самостійно, адже вже чекають наступного дня, коли вони мають отримати подарунки. Все це відбувається тому, що крихітка розуміє, що вона зараз поспить, а потім прокинеться і все буде дуже класно. В інші дні дитина не має уявлення, що її чекає після сну, а, можливо, матері чи батька не буде поряд? 

Тому ось таке очікування чогось приємного можна перенести і в будні дні.  Спробуйте сфокусувати увагу дитини на те, що ви будете робити приємне вранці, який у вас буде хороший день, повний емоцій та цікавих занять. 

Також можете запевнити дитину, що ви не покидаєте дитину на всю ніч, а ще повернетеся: «Ти лягай, закривай очі, а я через п’ять хвилин прийду та тебе подивлюся. Спи, а я за декілька хвилин ще раз перевірю. Якщо ти вже будеш спати, я тобі буду класти під подушку сердечко. Ти прокинешся вранці і побачиш, скільки у тебе сердечок під подушкою буде, я ж часто перевіряю, як ти спиш».

Ось такі хитрі дії допоможуть подарувати дитині розуміння того, що під час сну ми не покидаємо її, а продовжуємо бути поруч. Не варто фокусуватися на тому, що потрібно спати і крапка, світло вимикається і малюк повинен заснути. Тоді цей момент стає для дитини стресовим.

Навпаки намагайтеся донести дитині те, що після сну ви знову будете разом.

Надіюся, ці поради допоможуть вам налагодити процес сну.

Вам були корисними ці поради?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: