Як позбутися від моху та лишайників на плодових деревах та кущах. Поради від садівників

Мох та лишайники на корі є негативним явищем, адже вони лише забирають в дерева корисні мікроелементи й тому уповільнюють ріст, призводять до поганого врожаю плодів, а інколи й відмирання гілок. Тому захисту дерев слід приділити належну увагу.

Найкраще очищати дерева саме на початку весни до того, як розпустяться бруньки, або є пізньої осені, коли опаде вже все листя.  Ні в якому разі не можна обробляти плодові дерева хімічними препаратами тоді, коли у них вже розпустилися бруньки. Це може призвести до того, що рослина просто загине.

Підготовчий етап:

Спершу візьміть полімерну плівку та розстеліть її навколо стовбура дерева. Далі беремо 5%-ний розчин залізного купоросу та розчиняємо 50 г засобу на 1 л води від лишайнику, а від моху – 70 грамів на 1 л води.

Особливості проведення:

Візьміть готовий засіб й перелийте в пульверизатор, а потім обприскайте ним уражені частини дерев. Оброблювати потрібно не лише стовбур, а й скелетні гілки. Вже через тиждень ви побачите, що мох або лишайник відвалилися самостійно або ж змилися дощем. 

Якщо все ж таки залишилася якась частина моху чи лишайнику, то її потрібно зняти за допомогою дерев’яного скребка. Ні в якому разі не використовуйте ніж, щоб не травмувати рослину. Землю навколо дерева потрібно обробити, щоб знищити представників патогенної мікрофлори.

Ці рекомендації допоможуть вам врятувати дерева!

Для Вас була актуальною ця інформація?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: