Як обрізати драцену для розгалуження та гарного росту

Саме драцену найчастіше використовують для офісних приміщень та квартир. І це не дивно, адже рослина не потребує багато догляду, головне – не ставити вазон ніж прямі сонячні промені та не тримати в приміщенні, де температура може опускатися нижче 15 ° С. Освітлення повинне бути досить інтенсивним, інакше забарвлення листя буде втрачати свою привабливість. Вазон чудово очищає повітря в приміщенні та дарує відчуття затишку й комфорту.

Щоб драцена мала завжди гарний вигляд, потрібно приділяти належну увагу обрізанню, і сьогодні ми вам розповімо, як правильно це зробити.

Як потрібно обрізати драцену

Щоб під вагою листя не викривлялися тонкі стовбури драцени, потрібно обрізати верхівку за допомогою ножиць або секатора. Зріз має бути акуратним, слідкуйте за тим, щоб ви не нашкодили рослині. 

Отже, потрібно відступити від місця росту рослини на 5 см вниз та зробити зріз. У вас мають залишитися лише стовбури. Тепер починаємо їх вкорочувати, що всі верхівки були на одній висоті. Можна, щоб вони були і різними, тоді вазон буде з об’ємною зеленню. 

Тепер потрібно обробити місце зрізу, для цього присипте його деревним вугіллям. Так ми знезаражуємо вазон. Згодом ви побачите нові пагони – близько через місяць. Зазвичай нові пагони ростуть спершу в бік, а потім спрямовувати їх вгору. Так легко формується вазон.

Що робити з обрізаної частиною

З обрізаної частини вазона можна розмножити рослину методом живцювання. Для цього спершу потрібно опустити пагону зрізом у воду та зачекати, поки не сформується коріння. Зріз бажано присипати стимуляторами вкорінення, це значно пришвидшить процес. Далі рослину потрібно просто пересадити в грунт.

Після того, як ви посадили живці в грунт, їх слід ще накрити пакетом. Так легко створюється парниковий ефект, який допомагає зберегти оптимальну температуру для рослини та вберігає її від протягів. Висаджені живці слід накрити пакетом, щоб зберегти комфортну для них температуру. Як правило, живці укорінюються через 1-1,5 місяця, а пагони з’являються вже до кінця 2-го місяця.

Вже через місяць можуть з’явитися нові пагони. З самого початку вони можуть рости вбік, але згодом вирівняються й підуть вгору. Надалі у вас буде змога самостійно корегувати форму й створювати новий вигляд рослинки.

У вас є цей вазон?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: