В Охматдиті 11-річному хлопчику вперше провели посмертну трансплантацію нирки

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” вперше трансплантували нирку від померлого донора. Орган отримав 11-річний хлопчик, який два роки лікується у закладі через відмову нирок, розповідає 24 канал.

Очільниця ГО Всеукраїнська платформа донорства iDonor Ірина Заславець розповіла, що у хлопчика був тричі на тиждень гемодіаліз.  Для отримання донорської нирки для дитини лікарі полетіли до Запоріжжя.

Єдиним шансом для нього повернутися додому увесь цей час була трансплантація нирки. Однак в Україні для діток, які не мали донора серед рідних, це було практично неможливо. Раніше було. Але, на щастя, не тепер,– повідомила Заславець.Так, орган належав 41-річній жінці, яка померла через інсульт. Тест на сумісність підтвердив, що нирка на 100% підходить Богданчику.

“З Богом!” – сказали трансплантологи, підходячи до операційного столу. А за дві години уже вітали один одного із першою успішною посмертною трансплантацією. Донорська нирка запрацювала”, – додала засновниця ГО Всеукраїнська платформа донорства iDonor.

До слова, завдяки життю 41-річної жінки медики провели три операції – трансплантації двох нирок і печінки.

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: