Що потрібно з робити з полуницею як тільки зійде сніг щоб отримати гарний урожай

Якщо ви бажаєте отримати гарний врожай полуниці та мати здорову, красиву рослину, варто виконати певні маніпуляції з грунтом, як тільки навесні зійде сніг. Це доволі прості дії, проте ними користуються не всі, адже їм невідома їх ефективність.

Що потрібно зробити, коли зійде сніг та підсохне грунт?

Збираємо бур’ян і сухе листя

Восени полуниця має гарне, пишне листя, яке сохне за зиму. Саме тому, як тільки зійде сніг, його варто прибрати. По-перше, воно не несе ніякої користі, а по-друге,  на них можуть збиратися різноманітні грибки та захворювання. Окрім цього, варто також прибрати весь бур’ян, який в майбутньому може порушити розвиток кореневої системи полуниці. 

Здебільшого, саме нехтування цим правилом призводить до того, що в результаті ми отримаємо слабку рослинку з невеликим урожаєм.

Рихлимо грунт на полуничній плантації

Біля самих кущів, землю необхідно рихлити максимально обережно, не нижче ніж на 2-3 см. В цей період коренева система полуниці доволі ослаблена, тому варто робити все максимально лагідно, аби не травмувати рослину. 

Відступаємо трохи далі від куща та опускаємося трохи нижче, на 6-8 см. Якщо добре розрихлити грунт, він буде доволі вологим та сприятливим для вирощування рослин й хорошого врожаю.

Наступного разу рихлити грунт можна вже тільки в міжряддя.

Підгортаємо кущі полуниці

Відразу після попереднього етапу переходимо до підгортання кущів. Це необхідно для того аби прикрити корені, які після зими залишилися на поверхні. Стається це через осідання грунту. А в деяких випадках, у полуниці з’являються молоді корені. Підгортати їх необхідно для того, щоб вони могли вкоренитися. Також можна посипати їх кущі перегноєм, який допоможе перекрити легкий грунт та наситити рослину поживними речовинами. 

Вносимо добрива

Рання весна чудово підходить для внесення органічних добрив. Необхідно використовувати саме їх, адже там міститься велика кількість азоту, який потрібен для швидкого росту та розвитку листя полуниці. 

Як ви доглядаєте за полуницею після зими?

Julia
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: