Розчин для швидкого пробудження насіння

Мене завжди приваблювала можливість самостійно вирощувати різні квіти, овочі та трави. Раніше я постійно купувала якесь нове насіння, хотіла експериментувати й часто губила всі пакетики або ж просто за них забувала. Спочатку я викидала їх, а потім вирішила з’ясувати чи можна якось “оживити” насіння. І виявилося, що така можливість є. 

Сьогодні я розповім вам про один метод, який рятує мене вже не перший рік. Цікаво також те, що й урожай можна отримати доволі хороший. 

Як пробудити старе насіння?

Навіть якщо пакетик з насінням лежав у шухляді декілька років, його ще можна врятувати та отримати від цього велику користь. Для цього, вам просто необхідно докласти трішки зусиль. 

Приготувати чудодійний розчин зможе кожен, адже необідний засіб є у кожному домі. Вам знадобиться звичайний перекис водню! Окрім того, що цей розчин допомагає пробудити насіння, він ще й знезаражує його та захищає від великої кількості хвороб. 

Перекис проникає в оболонку, котра має захищати ядро насіння. Тим самим робить її м’якшою та допомагає видалити плівку, утворену ефірними оліями. Таким чином, волога швидше проникає всередину й насіння проростає.

Для того, щоб приготувати такий розчин, вам необхідно змішати 100 мл води та 1 ч. л. перекису водню. Викладаємо наше насіння у цей розчин та залишаємо на 2-3 години. В деяких випадках можна залишити на 5 годин (якщо насіння погано сходить).

Після цього, насіння потрібно дістати та ретельно промити водою. Переміщуємо його на паперовий рушник, аби забрати зайву вологу й висаджуємо у грунт. Можна також проростити насіння, поклавши його на вологий ватний диск. 

Ви колись чули про такий спосіб?

Julia
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: