Приготуйтесь почути всю жорстоку правду

Нещодавно, Кеммі Фам – відомий блогер та маркетолог розповіла своїм підписникам про те, як у житті їй допомогла порада її матері. Цю жінку завжди вважали найдобрішою та найспівчутливішою, але вона завжди повторювала: “Не давай зайвих порад та не намагайся комусь допомогти, доки тебе про це не попросять”.

В яких ситуаціях варто відмовляти людям у допомозі та чому це цілком нормально? Можливо, поради цієї дівчини змінять ваше життя!

Перестаньте допомагати людям, які цього не заслуговують

З самого дитинства батьки вчили нас допомагати іншим у будь-якому випадку. Зараз, ви повинні забути про це правило та допомагати лише тим, то цього дійсно заслуговує.

Насправді, велика кількість людей вас просто використовує. Якщо ви – спеціаліст у певній галузі, скоріше за все, вам доводиться зустрічатися з великою кількістю людей. Всі вони вас використовують, а ви цього навіть не помічаєте. Як часто вас запрошували на каву, просто аби “дружньо” поставити декілька запитань та отримати інформацію, яку ви б могли вигідно продати?

З цього моменту, вам варто засвоїти лише одне правило: Ніколи не пропонуйте нічого безкоштовно.

Так, доволі егоїстична позиція, але коли хтось використовує вас – хіба це не егоїстично? Якщо вам не хочеться комусь допомагати, то робити цього не варто. Думайте про своє щастя та благо, а вже тоді про інших.

Не допомагайте людям, які не здатні оцінити вашу допомогу

Всі ми звикли допомагати людям, навіть коли про це нас ніхто не просить. Та не завжди наші дії приносять бажаний результат. Насправді, допомагати потрібно лише тоді, коли про це просять.

Одного разу, моя подруга займалася своєю звичною роботою й у її клієнтів виникли проблеми. Вона щиро хотіла допомогти, провела аналіз та поділилася своїми спостереженнями з клієнтами. Виявилося, що їм потрібно було повністю змінити стратегію роботи, але після такої презентації подругу просто звільнили. 

Людини не були готові слухати критику у свій бік, не дивлячись на те, що це могло б їм допомогти. 

Саме тому, перш ніж давати пораду, або допомагати дочекайтеся того, аби людина сама попросила вас про це. 

Перестаньте допомагати, якщо не можете допомогти на 100%

Трапляється й таке, що люди пропонують свою допомогу навіть тоді, коли не можуть зробити все дійсно якісно та правильно. Одного разу подруга попросила мене подивитися за її псом на вихідних. Для мене це була справжня відповідальність, але я погодилася, адже просто не змогла відмовити. 

Врешті-решт, я нагодувала пса не тим кормом й у нього потім ще довго були проблеми зі шлунком. Якби я відмовила, вона могла б знайти людину, яка дійсно розбирається у цьому питанні та має на це час.

Не бійтеся відмовляти людям, оскільки ваша допомога може принести збитки та ще більше проблем. 

Ви погоджуєтеся з цим, чи все ж вважаєте, що допомагати потрібно всім та завжди?

Julia
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: