8 ігор для розвитку пам’яті, які зацікавлять вашу дитину

Ми намагаємося бути ідеальними батьками, щоб дитина формувалася правильно, в майбутньому стала розвиненою особистістю, яка зможе добитися успіху. Не даремно цьому варто приділяти увагу з раннього віку, адже основи закладаються в дитинстві.

Пропонуємо добірку ігор для розвитку пам’яті.

  1. Запам’ятай слова по черзі. Суть гри полягає в тому, щоб дитина повторювала за вами слова, а ви щоразу додаєте у список нові варіанти, які слід повторити в правильному порядку. Наприклад, спершу буде “сонце”, потім “будинок”, далі “дерево”,  з кожним наступним словом дитина має повторити не лише нове, а усі попередні. 
  2. Хто загубився. Оберіть для цієї гри не більше шести предметів, це можуть бути іграшки, монетки, ручки, гудзики – головне, щоб вони були різними. Розкладіть в ряд всі предмети й запропонуйте дитині запам’ятати. Потім малюк має вийти з кімнати, а ви за цей час ховаєте один з предметів або іграшок. Потім дитина має повернутися й визначити, чого не вистачає. 
  3. Будиночок. Гра схожа на попередню, також слід підготувати різні дрібні предмети, а ще – коробку або шкатулку, яка буде грати роль будиночка. Дитина повинна запам’ятати всі предмети, а потім ми ховаємо все «будиночок». Потім дитина повинна пригадати, які предмети сховалися в будиночку. Щоб малюку було цікавіше гратися, можете ви з ним обмінюватися ролями й також вгадувати.  
  4. Картинки. Оберіть книгу з великою кількістю кольорових ілюстрацій. Перегляньте якусь з картинок разом з дитиною, а потім закрийте книгу й попросіть малечу розповісти, що зображено на малюнку в деталях. 
  5. Розвідники. Перед прогулянкою на вулиці попросіть дитину запам’ятовувати все, що вона побачить: дерева, птахи, якого кольору машина чи кого зі знайомих ви зустріли дорогою. А коли прийдете додому, попросіть все це розповісти. 
  6. Портрет. Потрібно одягти на себе різноманітні аксесуари й продемонструвати себе дитині. Потім ви ідете в іншу кімнату, знімаєте шапку чи одягаєте шарф, й знову приходите в кімнату. Дитина має сказати, що змінилося в образі матері. 
  7. Танцюємо. Чудовий метод покращення рухової пам’яті. Виконуйте під музику різноманітні нескладні рухи, які згодом має повторити дитина. Збільшуйте кількість рухів за один раз, щоб ускладнити завдання.  
  8. Малюнок. Потрібно намалювати на аркуші паперу просту геометричну фігуру, або ж предмети, показати це дитині на декілька секунд. Малюк повинен відтворити те, що побачив на своєму листку. З часом цю гру можна ускладнювати різними кольорами, формами, кількістю зображених на аркуші паперу предметів.

Вам сподобалася добірка?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: