6 проблем, про які говорять листя рослин

Практично в кожній оселі можна побачити вазони, адже саме вони створюють затишну атмосферу, прикрашають інтер’єр, а ще очищують повітря та насичують його киснем. В більшості догляд за домашніми рослинами не складний, однак тут потрібно ретельно слідкувати за станом вазона, і робити те, що потрібно рослині.   

Брак поливу

Тьмяне та сухе листя – перша ознака того, що ви не дотримуєтеся правильного поливу вазонів. Також листя тьмяніє під час сезонного оновлення. Однак якщо більшість часу ви спостерігаєте пожовтіння та сухість зеленні, потрібно переглянути полив. Зверніть увагу на стан грунту – надто суха земля свідчить про те, що вазон потрібно підливати частіше. Однак тут також важливо не переборщити, щоб не спричинити загниття коріння. 

Також можете підготувати екстрене зволоження за допомогою ванночки. Наберіть у відро 1/3 чистої води кімнатної температури, та помістіть сюди горщик. Залишити вазон на 15 хвилин. 

Брак вологи

Не варто нехтувати й середовищем, у якому росте рослина. Тут важливим фактором є вологість повітря, яка повинна варіюватися з 60% до 80%. Якщо повітря у вас надто сухе, то можна час від часу обприскувати листя, або використовувати спеціальні зволожувачі повітря. Не розміщайте вазони біля радіаторів та джерел тепло в холодну пору року.  

Надмірний полив

Надто світле та деформоване листя може свідчити про загнивання коренів від надмірної вологи. Тоді рослину краще помістити в горщик з отворами, куди зможе витікати зайва рідина. Також сміло використовуйте дренажні отвори в горщику та знезаражуйте грунт деревним вугіллям. 

Відкритий простір

Рослини полюблять перебувати в спокійній атмосфері, тому не радять розміщати вазони в місцях, де є протяги, перепади температури, потоки гарячого або холодного повітря. Якщо ж вазон перебуває в такому середовищі, то його листочки закрутяться, а ще можуть пожовтіти. 

Брак світла

Інколи можна спостерігати, що листя вазону тягнеться в певну сторону, і це зазвичай в напрямку джерела світла, зокрема вікна. Все це означає, що вазон потрібно розмістити в освітлене місце. 

Харчування

Якщо в грунті є недостатня кількість корисних мікроелементів, то рослина буде бліднути, листя втратить м’ясистість і навіть може опадати. Зазвичай вазонам не вистачає звичайного заліза. Щоб покращити ситуацію, встроміть в землю декілька цвяхів, це допоможе змінити склад грунту. 

Пам’ятайте, що рослина, у якої чорніє листя, перебуває у стресовому стані. Вона вам намагається показати, що потрібно щось змінити в догляді. Не давайте власним вазонам переживати стресові ситуації, тоді все буде добре!

Ви стикалися з цими проблемами?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: